ÚVOD O AUTORCE PŘEHLED TVORBY UKÁZKY AKTUALITY FOTOGALERIE OHLASY KONTAKTY
.
.
* * * OHLASY * * *
ÚRYVKY Z NOVIN, KORESPONDENCE...
Nejnovější ohlasy...
Česká Třebová, 7. ledna 2019
Milá Irenko,
dočítám knížku Příběhy z Valašska. Už teď vím, že se k ní budu často vracet. Je to knížka sestavená z příběhů převážně obyvatel Francovy Lhoty, příběhů zdánlivě všedních. Přesto je to knížka neobyčejná a vzácná. Jednotlivá vyprávění jsou jedinečná, zábavná i poučná. Tady bych ráda citovala z vyprávění Od zrníčka ke chlebíčku: Tak by to mělo být, dětství by mělo vonět poznáním, prací a čerstvým chlebem.
Irenko, dovedu si představit tu mravenčí práci, než jsi příběhy poskládala, vdechla jim literární podobu a bylo možné z nich vytvořit knížku. Tím jsi je zvěčnila a uchovala pro další generace. Kresby Mgr. Zdeňka Babince dodávají příběhům představivost. Nad knížkou se mi mimoděk vybavily vlastní zážitky z dětství a mládí, které byly kdesi zasunuté a asi by tam i zůstaly, nebýt Příběhů z Valašska.
Dáša P.
Radošovice, 2019
Mnohokrát děkuji za milé vánoční blahopřání a krásnou knížku od paní Ireny Kopecké. Udělala mi velkou radost. Vůbec se nechce věřit tomu, že je to už 26. knížka paní spisovatelky. Kam stále chodí pro inspiraci a nápady? Zdá se, že inspirací je jí samotný život, pozorování věcí kolem sebe, zajímavé postřehy, vyprávění ostatních lidí. Vzácná to žena! V té knížce jsou i pěkné kresby, jejichž autorem je pan Babinec z Kopřivnice. A tak se knížka stala určitě vítaným regionálním počinem.
Jarmila M.
Rožnov pod Radhoštěm, 2018
„V knize „Příběhy z Valašska“ se prolínají osudy obyvatel i samotné autorky. Jde o láskyplné povídání o dobrých lidech a jejich životech, kdy autorka v přímé řeči používá měkké a libozvučné valašské nářečí. Je to jako když letní vánek navečer zašumí ve větvích staleté Kobzovy lípy. Vyprávěním v první osobě bere autorka všechny zdary a trampoty, ale i radosti z toho vzešlé, na sebe. Je to jakýsi záznam příběhů a událostí, svébytná kronika života lidí na Valašsku. Po přečtení závěrečné kapitoly si lze jen povzdechnout: „Stejně to byly krásné časy.“
Richard Sobotka
Suchdol nad Odrou, 17.1.2018
Filosofický postoj – NIKDY NEJSI SÁM – je postoj plný optimismu a naděje. Naděje v lidskost, lásku, přátelství, radosti ze života, ale i lidské piety. Tvůj „Hrníček života“ vyjadřuje vše. Povídky budu číst dlouho. Jedna povídka na jeden večer stačí. Je třeba i přemýšlet. S úctou...
Mirek a Vlaďka Najmonovi
TV LOCAL Příbor, 2. 1. 2018
Milá Irenko,
knižku Francova Lhota jsem si prohlédla hned první den a další den jsem si přečetla básně. Kniha je opravdu nádherná, luxusní, překrásné fotografie, vynikající výběr a jako drahokamy verše. Odvedla jsi s Liduškou velký kus práce.
Irena Nedomová